Argos in Cappadocia Bağından En İyi Kapadokya Şarapları

“Bağcılık Doğduğu Topraklardan…”

Volkanik arazi yapısı ve gece gündüz sıcaklık farkının üzümlere kazandırdığı eşsiz direnç sayesinde dünyadaki sayılı teruarlardan birine sahip olan Kapadokya bölgesinde, en gelişmiş tekniklerle yürüttüğümüz bağcılık faaliyetlerimiz hakkında bilgi alın.

900 ile 1300 metre rakımlar arasında yer alan Gülşehir ve Sofular bağlarımızda Anadolu varyetelerinden Kalecik Karası, Boğazkere, Emir ve Narince üzümlerinin tarımı yapılırken, Şiraz ve Chardonnay de dünyada kabul görmüş diğer varyeteler olarak üretiliyor. Kapadokya’nın peribacalarını da şekillendiren cömert rüzgarlar ve Kızılırmak nehrinin etkileri bölge şaraplarına karakteristik özelliklerini veriyor.

Gülşehir’de 170 dönüm, Sofular’da 390 dönüm olmak üzere toplam 560 dönüm bağ alanımız var.

Kalecik Karası bağımızın 2003 yılında dikilen en eski asmasıdır.

Kapadokya bölgesinde erkenci, ara ve hasadı geç yapılan olmak üzere toplamda 30 ayrı üzüm varyetesinin üretimi yapılabilmektedir. Volkanik araziden kazanılan minerali yüksek toprak ve uzun güneş görme süreleri, bölgede verimi de yüksek tutmaktadır.

Bölgenin en özel asma varyetesi, bağımızda da bulunan Emir’dir. Daneleri orta büyüklükte olup, kabuğu da orta kalınlıktadır. Sulu, aromatik ve asitli yapıya sahip şaraplık bir varyete olan Emir’den bölgede tüm üreticiler Beyaz şarap üretmektedir.

İletişim

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
İyi günler dileriz.

Mesajınız için teşekkürler!

Lütfen daha sonra tekrar deneyin!

+90 384 219 31 30

Bizi arayın

aic@argosincappadocia.com

Bize yazın

#argosincappadocia

Bizi takip edin

Bizi takip edin
REZERVASYON