Kapadokya'da Özel Etkinlikleriniz İçin Otantik Tarihi Mekanlar

İpek Yolu yolcularının, Kapadokya’yı mesken etmiş keşişlerin, ekmeğini tohumdan-yağdan çıkartan keten tohumu işçilerinin mekânları, Argos in Cappadocia’nın restorasyonuyla hayata döndürdü; ödüllü birer etkinlik mekânı haline geldi. Bir toplantı, konferans, konser, sanat etkinliği ya da bir kutlamayı bambaşka boyuta taşıyabilecek potansiyeldeki bu mistik mekânların her birinde ayrı bir deneyim, her deneyimde ayrı bir hikâye sizleri bekliyor.

Bezirhane

2000 yıllık tarihinde manastırdan kervansaraya pek çok işlev üstlenen, daha yakın zamanın bezir yağı üretilen yapısı, şimdilerde etkileyici akustiğiyle konserlerin, sergi, söyleşi ve keyifli buluşmaların mekânı.

Müze Salonu

Adı üzerinde hem müze hem de pek çok farklı amaçla kullanılabilen bir salon... Müze Salon, Argos in Cappadocia'nın restorasyonlar yoluyla bölgeye kazandırdığı mekânlardan biri. Müze Salon'un zemininde tarihi bir bezirhanenin değirmen yatakları, seramik küp ve katır kanalları sergileniyor. Müze Salon, yemekli davetlerden gösterilere pek çok amaçla kullanılabiliyor. Kaybolmaya yüz tutmuş hafızayı geleceğe taşırken, tarihin izlerini modern tasarımla sergileyen Müze Salon ve üst katında birbirine köprüyle bağlanan iki büyük süit, Mimarlar Odası tarafından ‘Yapı Koruma Dalı Ödülü’ne de layık görüldü.

Şapel

Şapel de Argos in Cappadocia’nın hayata döndürdüğü tarihi mekânlarından. Binlerce yıl önce bir ibadethane olarak keşişleri barındıran, zaman içinde bölge halkı tarafından farklı amaçlarla kullanılan Şapel, bugün Türkiye’nin en etkileyici etkinlik mekânlarından biri olarak gösteriliyor.

Monks

Argos in Cappadocia’nın belki de en özel mekânlarından biri Monks. Restoranımız Seki’ye de adını veren yamaçlardaki teraslara kurulmuş olan Monks, nefes kesen Kapadokya, peri bacaları manzarası sunuyor. Bunun yanı sıra bölgede görmeye alışık olmadığınız yemyeşil çim zeminiyle belki bir doğum günü partiniz ya da yakın arkadaşlarınızla kutlayacağınız özel bir gün için eşsiz bir mekân.

Vadi

Devasa bir kaya bloğuna oyulu binlerce mağaradan oluşan, yeryüzünün en büyük manastır yerleşkelerinden biri olan Uçhisar’da, sınırsız gökyüzüne sahip, yemyeşil bir alan; Vadi… Güvercinlik Vadisi’nin yarattığı doğal akustik ambiyansıyla; konserlere, keyifli buluşmalara, etkinliklere ve özel kutlamalara misafirperver kimliğiyle ev sahipliği yapan Vadi, Kapadokya zarafetini hatıralarınıza taşıyor.

İletişim

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
İyi günler dileriz.

Mesajınız için teşekkürler!

Lütfen daha sonra tekrar deneyin!

+90 384 219 31 30

Bizi arayın

aic@argosincappadocia.com

Bize yazın

#argosincappadocia

Bizi takip edin

Bizi takip edin
REZERVASYON