Kapadokya'da Gezilecek ve Keşfedilecek Yerler

KEŞFEDİN
Dünyadaki Hiçbir Yere Benzemiyor!

Sıcak Hava Balonuyla Kapadokya

Kapadokya pek çok açıdan 'çok boyutlu' bir coğrafya. Sadece bulunduğunuz yüzeyden değil, aşağıdan, yukardan, sağından solundan bambaşka açılar, manzaralar, bilgiler veren bir yer... Her katı ayrı tarih… Bu yüzden ara ara vadilerin içine inip yürümeniz ve yüzünüzü yukarıya döndürmeniz, bazen de gökyüzünden aşağıya bakmanız gerekiyor. Kapadokya, sıcak hava balonu için dünyada ziyaret edilen en popüler duraklardan biri.

Gün doğumundan hemen önce vadilerin arasından havalanan balonlara binip peribacalarını, sonu yokmuşçasına uzanan vadileri ve eğer şanslıysanız Anadolu’nun yaban atlarını bile görebilirsiniz. Kapadokya’yı sıcak hava balonlarıyla farklı bir açıdan keşfetme deneyimini kaçırmayın!

Kapadokya Manzara Turları

Nefes kesen görkemiyle Erciyes Dağı'nı, eşsiz peribacalarını, kıvrımlarında hayat barındıran Ihlara Vadisi'ni, genel bölge dokusunu anlama noktalarından biri olan Göreme Panoraması’nı ziyaret edebileceğiniz bu aktivite size, genel bir çerçeveyle Kapadokya’nın doğasını anlatacak.

Kapadokya Bağ ve Bahçe Yürüyüşleri

First Time Cappadocia

Kendisi de bağcılık ve şarapçılık yapan, bu konudaki iddiasını dünyada kabul görmüş saygın kuruluşlardan ödüllerle kanıtlayan Argos in Cappadocia, dinlencenize farklı bir boyut kazandırabilir. Bağ ve bahçe yürüyüşleri en keyifli deneyimlerinizden biri olabilir.

Kapadokya’da Bisiklet Turları

First Time Cappadocia

Bisiklet sevdalıları için Kapadokya bir cennet! 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'na da ev sahipliği yapmış bölgede pedal çevirmek, doğaya, vadilere, geçmişe yolculuk etmek demek. Uçhisar çevresinde 5 km boyunca uzanan Bağlıdere-Aşk Vadisi rotasında tur atabilir; Uçhisar’dan Ortahisar’ın gizemli vadilere uzanabilirsiniz.

Kapadokya’da At Binme Turları

İsmini aldığı da rivayet edilen güzel atlarıyla meşhur Kapadokya’da at üzerinde vadi turu yapmak da mümkün. Profesyonel binicilik becerisi gerektirmeyen bu turlar 'yerli kovboylar' olarak da tanımlayabileceğiniz at üstündeki tur rehberlerinin eşliğinde araçların giremediği patikalarda, bağ ve bahçelerin aralarında gerçekleştiriliyor. Kapadokya’da at safarisi deneyimi, size bir film platosundaymışsınız hissi yaşatabilir.

Kapadokya Doğa ve Vadi Yürüyüşleri

Kapadokya coğrafyasını anlayabilmek için onu her açıdan görmek gerekiyor. Özellikle de göz hizasından bakmak, etkileyici doğasında, vadilerinin içinde yürümek hem keyifli hem öğretici. Çeşitli zorluk derecelerine ve yürüyüş sürelerine sahip bu rotalar için concierge ekibimizden bilgi alabilirsiniz.

İletişim

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
İyi günler dileriz.

Mesajınız için teşekkürler!

Lütfen daha sonra tekrar deneyin!

+90 384 219 31 30

Bizi arayın

aic@argosincappadocia.com

Bize yazın

#argosincappadocia

Bizi takip edin

Bizi takip edin
REZERVASYON