İçinden köy geçen otel;
Argos in Cappadocia…
Argos 360
İçinden köy geçen otel;
Argos in Cappadocia…
KEŞFEDİN

Volkanik tüflerin ortaya çıkardığı, rüzgâr, kar ve yağmurun binlerce yılda nakış gibi işlediği benzersiz bir coğrafya... Hititlerin yurdu, yüzyıllar boyunca yeryüzünün en büyük manastır yerleşkesi, üzüm ve şarabın anavatanı, Hristiyanlığın beşiği, Selçuklu'nun kalbi, Anadolu bozkırının vahası ya da Persler'in ona verdiği isimle "Güzel Atlar Ülkesi"; Kapadokya...

Katman katman etkileyici bir tarih, mistik bir atmosfer, akla kazınan bir güzellik... Ve bu coğrafyanın ortasında, bu bölgeye aşkla yoğrulmuş bir otel: Argos in Cappadocia... Binlerce yıl önce yeraltı şehirlerinin oyulduğu, milyonlarca güvercinin en güvenli yuva bildiği, keşişlerin yüzyıllar boyu inzivaya çekildiği toprakların en özel oteli.

Dünyada bir eşi daha olmayan odalarından hikâyesine, çalışanlarından yemeklerine, konumundan manzarasına, dekorasyonundan mimarisine, çevre duyarlılığı, doğa ve hayvan sevgisinden bölgeye katkısına bambaşka bir otel.

Genel Bakış

Aile
Dostu

Hayvan
Dostu

Ekoloji
Dostu

Balayı
Oteli

Açık
Yüzme
Havuzu

argos - Our Story

Argos in Cappadocia, Kapadokya'daki en özgün dönüşüm projelerinden biri. 1996 yılından bu yana, ilmek ilmek örülüyor. Her şey aslında bir otel değil, ev fikriyle başlamış. "Hayat burada güzel yaşanır" denilerek satın alınan bir yer ve inşaat sırasında ortaya çıkan kalıntılar, tüm planları değiştirmiş.

argos - Our Story

Kapadokya'nın güzelliklerini ortaya çıkarma, koruma, gösterme, birlikte yaşama ve yaşatma isteği, ev fikrini otele dönüştürmüş. Uzman mimarlar, tarihçiler ve koruma kurulunun denetimiyle her birinin yapımı yıllar süren, 13 bin 500 metrekarelik bir alana yavaş yavaş işlenen otel odaları, dokusundan dekorasyonuna her şeyiyle bölgeden ilham almış.Argos in Cappadocia nam-ı diğer, "İçinden köy geçen otel" böyle doğmuş.

argos - Our Story

Argos in Cappadocia, bir "ince ayrıntılar oteli" dir. Masadan halıya, müzik tutkunlarının hemen farkını ayırt edebileceğini ses sisteminden şarkı listelerine, sabundan şemsiyeye odalardaki her ayrıntı, üzerine çok düşünülerek, misafirlerimizin deyimiyle "ince bir zevkle" bir araya getirilmiştir. Bölgeye özgü taş ve ahşap işçiliği kullanılarak inşa edilen odalar, geleneksel Türk el işleriyle modern mobilyalar bir araya getirilerek döşenmiştir.

argos - Our Story

Otelimiz, dinginliğiyle size odanıza kapanıp yaratıcılığınıza odaklanma ya da dinlenme olanağı da verir, pek çok farklı etkinlikle sosyalleşme fırsatı da... Argos in Cappadocia'da rengarenk sıcak hava balonlarını izleyerek havuz keyfi yapabilir, Erciyes Dağı ve Güvercinlik Vadisi manzarasına karşı masaj yaptırabilir, Seki Restaurant'da bahçemizden gelen ürünlerin de kullanıldığı lezzetli yemekler yiyebilir, Seki Lounge'da bağımızdan gelen ödüllü ürünlerimizi tadabilir, akşam üzeri şömine karşısında veya terasta vadileri, bağları, kayısı ve elma bahçelerini seyre dalabilirsiniz.

argos - Our Story

Otelden hiç çıkmasanız bile size Kapadokya'nın temel karakteristik yapısı hakkında bilgi veren, bölgenin ruhunu hissettiren pek çok ilginç ayrıntıyla karşılaşırsınız. Örneğin dünyada, içinden yüzyıllarca önce yapılmış bir yer altı tüneli geçen kaç otel vardır? Otelimizin Tünelli Konak'ı ile Gemil Konağı'nı, aslen 6 kilometre olduğu düşünülen bu tünelin bir parçası bağlar.

argos - Our Story
argos - Our Story
argos - Our Story

Doku.

Başrolünde kadınların olduğu bir proje. Kadınların maddi bağımsızlıklarını, geleceklerini ve özgüvenlerini kazanmaları için başlatılan bir iş. Uçhisar Belediyesi, Doğuş Grubu ve Argos in Cappadocia desteğiyle hayata geçirilen projeyle bugüne kadar "yüzlerce" kadın "Uygulamalı Eğitim Atölyeleri"ne katıldı. El emeği göz nuruyla hazırlanan 200 bini aşkın ürün geniş kitlelerle buluştu. Geleneksel malzeme ve emeğin, modern tasarımlarla birleşmesi ve pazarlama desteği bölge kadınını pozitif yönde dönüştürdü.

argos - Our Story
argos - Our Story
argos - Our Story

Doğaya Saygı.

Argos in Cappadocia'da katı yakıt yerine, ısı pompası kullanılarak karbon salınımı azaltılır. Otelde kullanılan ısıtma sistemi, yüzde 60 enerji verimliliği sağlar; karbon monoksit salınımı engellenir ve ısınma giderlerinde yüzde 24 tasarruf sağlanır. Otelin bahçesinden çıkan sebze, meyve ve ağaç pürleri (parçaları) değirmenden geçirilerek küçük parçalara ayrılır. 3 aylık bir süre içinde çürütülerek fermente olması sağlanır, ardından elenerek kullanıma hazır hale gelir, kompost üretime katkı sağlanır.

argos - Our Story

Akif Kırfaz

Otelin tüm temizliği, bu sözlerin sahibi Akif Kırfaz'ın da içinde olduğu ekipten soruluyor. Onun 27-28 odayla başladığı otel, şimdi 51 oda. Akif Bey, Uçhisarlı. Şimdi otelin Çim Teras'ı olan alanda bir zamanlar koyun otlatırmış. Otele âşık çalışanlardan. "Bizde bir büyü vardır" diyor, "O büyü bozulmasın, aile ortamı bozulmasın diye hep dua ederim.Bizde herkes birbirini, birbirinin geçmişini bilir, geleceğine dair de yorum yapabilir. İş dediğin yetişir, büyümüz bozulmasın. Argos evdir, Argos güvendir."

argos - Our Story

Özlem Uzun Kürkçü

Özlem Uzun Kürkçü, -belki satış müdürü olmasının da etkisiyle- oteli en iyi bilen ve anlatanlardan biri. Argos in Cappadocia, onun için "büyüdüğü yer". Üniversitede rehberlik bölümünde okurken, gelecekte de rehberlik yapacağını düşünürken 2011 yılında Argos in Cappadocia'da yarı zamanlı olarak çalışmaya başlamış. Geliş o geliş...

argos - Our Story

Osman Özel

Argos in Cappadocia hayatımızı değiştirdi. İnşaatından beri emek verdiğimiz yer olduğu, özveriyle baktığımız için bugün kendi yerimiz gibi bakıyoruz. İşçi gibi değil de burası bizim işletmemiz gibi... Emek verdik, veriyoruz. Bu sözlerin sahibi Osman Özel, teknik ekibin en eski çalışanı. Doğma büyüme Uçhisarlı. Argos in Cappadocia ile ilk tanışması, ek odaların inşaatında çalışmasıyla olmuş. Osman Bey'in işi zorlu ama o, bundan memnun; "Teknoloji durmuyor! Bu da bizi sürekli gelişmeye, öğrenmeye teşvik ediyor. Kendimizi sürekli yenilenmiş, güncellenmiş hissediyoruz" diyor.

argos - Our Story

Rasim Özkılıç

Argos in Cappadocia hayatımızı değiştirdi. İnşaatından beri emek verdiğimiz yer olduğu, Rasim Özkılıç, 2002'den bu yana Argos in Cappadocia'nın bahçıvanı.Hem tarım yapıyor hem oteldeki tüm bitkilere o bakıyor... Çevredeki ağaçlar, güzel çiçekler, etkileyici bitkiler, misafirlerimize ikramlarımız, hepsi onun şefkatli bakımından nasibini alıyor.Belki siz onu hiç görmediniz. Ama Rasim Bey, mevsimlerdir, yanından geçerken kokusunu içine çektiğiniz gül dalıyla konuşuyor.

 • Argos in Cappadocia Condé Nast Traveller Okuyucu Ödülleri 2020 değerlendirmesinde "Yunanistan ve Türkiye’deki En İyi Otel" sıralamasında yer almıştır.
 • International Hotel Awards 2020-21 “Türkiye’nin Yüksek Övgüye Değer Düğün Mekânı”
 • International Hotel Awards 2020-21 “Türkiye’nin Yüksek Övgüye Değer Lüks Butik Oteli”
 • World Travel Awards 2020 yılı “Türkiye’nin Önde Gelen Kültürel Miras Oteli”
 • World Luxury Restaurant Awards 2020 yılı ‘’Türkiye’nin En Muhteşem Doğal Manzaralı Restoranı”
 • World Luxury Hotel Awards 2020 yılı ‘’Türkiye’nin En Romantik Lüks Oteli”
 • International Hotel Awards 2019-20 "Uluslararası En İyi Klasik/Tarihi Kültür Miras Oteli"
 • International Hotel Awards 2019-20 "Avrupa'nın En İyi Klasik/Tarihi Kültür Miras Oteli"
 • International Hotel Awards 2019-20 "Türkiye'nin En İyi Klasik/Tarihi Kültür Miras Oteli"
 • International Hotel Awards 2019-20 "Türkiye'nin Yüksek Derecede Tavsiye Edilen Düğün Mekânı"
 • International Hotel Awards 2019-20 "Türkiye'nin Yüksek Derecede Tavsiye Edilen Lüks Butik Oteli"
 • World Travel Awards 2019 "Türkiye'nin En İyi Kültürel Miras Oteli"
 • APEX EWPC 2019 "En Samimi Düğün Mekânı" 
 • International Hotel Awards 2018-19 "Uluslararası En İyi Klasik/Kültürel Miras Oteli"
 • International Hotel Awards 2018-19 "Avrupa'nın En İyi Klasik/Kültürel Miras Oteli"
 • International Hotel Awards 2018-19 "Türkiye'nin En İyi Klasik/Kültürel Miras Oteli"
 • International Hotel Awards 2018-19 "Avrupa'nın En Sürdürülebilir Oteli"
 • International Hotel Awards 2018-19 "Türkiye'nin En Sürdürülebilir Oteli"
 • Wine Spectator 2018 yılı "Seki Restaurant" Mükemmellik Ödülü
 • World Travel Awards 2018 yılı "Türkiye'nin En İyi Kültürel Miras Oteli"
 • Condé Nast Johansens Europe Awards for Excellence 2018 yılı Avrupa'nın "Düğün, Parti ve Özel Günler için En İyi Oteli"
 • World Luxury Hotel Awards 2017 yılı "Türkiye'nin En İyi Lüks Butik Oteli"
 • International Hotel Awards 2017-18 "Türkiye ve Avrupa'nın En İyi Sürdürülebilir Oteli" ödülüne layık görüldü.
 • Wine Spectator 2017 "Seki Restaurant" Mükemmellik Ödülü
 • World Luxury Hotel Awards 2016 yılı "Dünya'nın En İyi Tarihi Lüks Oteli"
 • International Hotel Awards 2016-17 "En İyi Küçük Otel -Türkiye" kategorisinde ödüllendirildi.
 • Wine Spectator 2016 yılı "Seki Restaurant" Mükemmellik Ödülü
 • World Luxury Hotel Awards 2015 yılı "Avrupa'nın En İyi Manzaralı Lüks Oteli"
 • National Geographic tarafından nationalgeographic.com sitesinde 2015 yılında "En Muhteşem 10 Otel" arasında gösterildi ve National Geographic Destinations of a Lifetime kitabında yer verildi.
 • Condé Nast Johansens Awards for Excellence 2015 yılı Avrupa'nın "En İyi Countryside Oteli" seçildi.
 • Wine Spectator 2015 yılı "Seki Restaurant" Mükemmellik Ödülü
 • International Hotel Awards 2014 yılı "En İyi Otel -Türkiye" -"Sustainable Otel – Türkiye" kategorilerinde ödüllendirildi.
 • World Luxury Hotel Awards 2014 "Türkiye'nin En Lüks Butik Otel Ödülü"
 • Fodor's 100 Hotels 2014 "Dünyanın En İyi 12 Küçük Oteli"
 • Wine Spectator 2014 yılı "Seki Restaurant" Mükemmellik Ödülü
 • 2013 Skalite "Türkiye'nin En İyi Özel Sertifikalı/Butik Oteli" unvanı ile onurlandırıldı.
 • World Luxury Hotel Awards 2013 – "Türkiye'nin En Lüks Romantik Ödülü"
 • The International Hotel Awards 2013 "En İyi Otel-Türkiye", "İç Mekân Tasarım Kategorisi - Türkiye'nin Yüksek Derecede Tavsiye Edilen Oteli" ödüllerini aldı.
 • Türkiye'nin En Başarılı Turizm Yatırımları Araştırması- "Türkiye'nin En İyi Butik Otel Yatırımı"
 • Condé Nast Johansens Awards for Excellence 2013 "Sürdürülebilir Konukseverlik & Kurumsal Sosyal Sorumluluk" ödülüne sahip oldu.
 • World Luxury Hotel Awards 2012 "Lüks Butik Otel – Türkiye" ödülüne layık görüldü.
 • International Hotel Awards 2012 "En İyi Otel-Türkiye" ve "En İyi İç Mekân Tasarımı-Türkiye" mansiyon ödüllerini kazandı.
 • Departures.com sitesinde "Dünyanın En İyi 10 Şarap Oteli" arasında yer aldı.
 • I. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri (ACE of M.I.C.E.)'nde "Butik ve Özel Toplantı Hizmeti Veren Tesisler" kategorisinde sektörün en iyisi seçildi.
 • Türkiye'nin ilk Eco-Luxury Network üyesi
 • Voyager Dergisi tarafından "En İyi Yerleşkeye Sahip Butik Oteller" arasında gösterildi.
 • Gayot.com tarafından "Dünyanın En İyi 10 Balayı Mekânı"ndan biri olarak seçildi.
 • 2012 Condé Nast Johansens'ın Mükemmellik Ödülleri'nde "Best View" kategorisinde ödülün sahibi oldu.
 • Fodor's Travel tarafından, 2011'de "Best Local Flavor" ödülüne layık görüldü.
 • 2011 Condé Nast Johansens "En Romantik Otel" kategorisinde finalist ve Argos in Cappadocia Türkiye'de bu onura art arda layık görülen tek otel oldu.
 • Arkiparc 2011: Otelin kendine özgü lokasyonu, çevresindeki peyzajın estetik açıdan yapılan değerlendirmesi birbirine bağlı yaşam alanları, mükemmel iç mekân tasarımı ve dekorasyonu ve sürdürülebilir çevre duyarlılığı göz önünde bulundurularak, Gayrimenkul Geliştirme Projesi Ödülü'ne layık görüldü.
 • Travel Weekly tarafından "Travel Weekly 2011 Silver Magellan Ödülü"ne layık görüldü.
 • 2010 Yeşil Otel Ödülü-Condé Nast Johansens; Argos in Cappadocia finalistler arasındaki tek Türk oteli oldu.
 • Travel+Leisure Dergisi tarafından 2010 yılında açılan "Dünyanın En İyi 45 Oteli" arasında, Türkiye'den seçilen tek tesis olarak yer aldı.
 • Dünyanın lüks oteller konusundaki lider sitesi olan Kiwi Collection tarafından "Dünyanın En Romantik Otellerinden Biri" olarak değerlendirildi.
 • "Martha Stewart Show - Adventures in Turkey": 1 Ekim 2010'da Hallmark Channel'daki "Martha Stewart Show" Programı otelden yayınlandı. Martha Stewart bizzat oteli ziyaret ederek programda tesis hakkında bilgilere yer verdi ve genel müdür ile bir röportaj yaptı.

İletişim

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
İyi günler dileriz.

Mesajınız için teşekkürler!

Lütfen daha sonra tekrar deneyin!

+90 384 219 31 30

Bizi arayın

aic@argosincappadocia.com

Bize yazın

#argosincappadocia

Bizi takip edin

Bizi takip edin
REZERVASYON