Nahita ile Anadolu’nun kalbine yolculuk…

Nahita ile Anadolu’nun kalbine yolculuk…

Anadolu köklerinden ilham alan ve beslenen, coğrafyasına, tarihine ve kültürel devamlılığa saygılı, dünyanın yeni yüzyılında eksik olan sağduyuyu işleyen ve bunu felsefesine, hikayesine ve tabaklarına yansıtan Anadolu mutfağının yeni yıldızı Nahita…

Nahita, dünyanın en eski öğretilerinin doğumuna şahitlik eden Anadolu’yu ve bilinen en eski yerleşim merkezlerinden birinin içinde yer alan Kapadokya’yı özümseyerek ilk toprak kapların yapıldığı, bakırın işlendiği, tarım ve hayvancılığın hayatın içine girdiği, insanlığın “büyük dönüşüme” doğru adım attığı Anadolu’nun tam kalbinde köklü mirası her yönüyle yansıtıyor.

Akşam Yemeği Menü

Nahita, misafirlerinin doğa ve kültür ile yeniden bağ kuracakları bir deneyim yolculuğu vaat ediyor. İsraf ve atığın yer almadığı Anadolu kültürünü devam ettirmeyi ilke edinen Nahita, sürdürülebilirliğe kültürel miras penceresinden bir yaklaşım getiriyor.

Nahita’nın menüsünü besleyen yaklaşık 60 kilometre çapındaki alan Neolitik Çağ’ın en önemli yerleşimlerini kapsıyor. Toplumsal düzenin değiştiği, yaşam ve şehirleşmenin başladığı bu çağın en çarpıcı örneklerinden biri olan Kapadokya, 11 bin yıllık mirasıyla Nahita’ya ilham oluyor.

Nahita geçmişine bağlı ve bunu geleceğe aktaran bir mutfak kuruyor. Yağmur suyunu biriktirip kendi tarımını yapan, ürettiğini tüketen, atıklarını dönüştüren dünyaya, doğaya ve gelecek nesillere saygısını dile getiren “iyi” bir mutfak. Nahita; reçeteleri, pişirme teknikleriyle ve sunumlarıyla Anadolu’yu yeniden sahipleniyor.

Milyonlarca yılda oluşmuş dünyanın eşsiz noktalarından biri Kapadokya’da, volkanik patlamaların bereketlendirdiği Anadolu toprağında yetişen üzümlerle yapılan Nahita Dokya şarapları ve yerel dokunuşlarla özel olarak hazırlanmış Nahita imza kokteylleri; Nahita’nın terasından tarihe açılan bir pencere ile Güvercinlik Vadisi ve Erciyes Dağı’na uzanan bir hikâye…

Dünyanın en eski manzarasına sahip bir deneyim noktası olan ve Anadolu’nun tüm öğretilerine sahip çıkan Nahita, sizi yaşayan tarihin parçası olacağınız bir deneyim yolcuğuna davet ediyor.

İletişim

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
İyi günler dileriz.

Mesajınız için teşekkürler!

Lütfen daha sonra tekrar deneyin!

+90 384 219 31 30

Bizi arayın

aic@argosincappadocia.com

Bize yazın

#argosincappadocia

Bizi takip edin

Bizi takip edin
REZERVASYON