Tarihin katmanları arasında bir lezzet yolculuğu

Argos 360
Argos 360
Tarihin katmanları arasında bir lezzet yolculuğu

“Yamaçlardaki teraslar” anlamına gelen adını, otelimizin teraslı bahçesinden alan Seki Restoran, açıldığı günden bu yana, adına yaraşır şekilde farklı lezzet katmanlarıyla misafirlerinin hem damaklarında hem de akıllarında yer ediyor. Dünyanın en eski ve en büyük manastır yerleşkelerinden birinde, bu alanın en önemli noktalarından biri olan mahzenin üzerine konumlanan Seki, Kapadokya bölgesinin en çok ödül alan ve adından en çok söz ettiren restoranı.

Condé Nast, Wine Spectator, Departures.com gibi uluslararası dergi ve kuruluşların “en iyiler” listelerinde sürekli yer bulan Seki Restoran, misafirleri için en taze ürünü, en iyi şekilde hazırlama felsefesiyle hizmet veriyor. Yüz yıllardır kadim uygarlıklara ev sahipliği yapmış eşsiz vadi manzarası, usta şeflerin ellerinden çıkmış geleneksel lezzetler ile birleşince de ortaya unutamayacağınız bir deneyim çıkıyor.

Akşam Yemeği Menü

Anadolu mutfağının olmazsa olmazı soğuk başlangıçlardan uzun pişmiş et yemeklerine, el açması makarnalardan vegan seçeneklere, yörenin ürünlerinin kullanıldığı tariflerle Seki, tam bir rafine mutfak restoranı.

Yörenin ürünlerinin kullanıldığı tariflerden yapılan eşsiz lezzet seçenekleriyle Seki, tam bir rafine mutfak restoranı.

Ekolojik sürdürülebilirlik için sonsuz önemi olan ‘Zero Mile’ (Yemeği, en yakınındaki yerel malzemelerle yap) felsefesini yaşamaya, misafirlerine de yaşatmaya çalışan mutfak ekibi, otelin bahçesinden toplanan ürünleri Haziran-Ekim ayları arasında taze, diğer zamanlardaysa kurutulmuş ya da fermente edilmiş halleriyle kullanıyor. Ayrıca Argos in Cappadocia’nın kendi bağlarından gelen kadim üzümleri Emir, Dimrit ve Parmak’tan elde edilen pekmezler, mutfaktan çıkan tarifleri ya da kahvaltı sofralarını süslüyor.

Kışın karla kaplanmış Erciyes’i, peribacalarını izler, kahvenizi yudumlarken Argos in Cappadocia’nın bahçelerindeki 1800 ağaçtan gelen meyvelerin kurularını yiyebilir, keyif ve yerel üretimin bir araya gelişini deneyimleyebilirsiniz. Bu bahçelerde 'temiz tarım' yapıldığını da bilmelisiniz. Seki’nin yamaçlarındaki organik bahçelerde yetişen domateslerden yapılan soslarla ya da yöreye özgü patatesle yapılan yemekleri yerken, Güvercinlik Vadisi'ne uzanan Argos in Cappadocia bahçelerine başınızı çevirmeniz, tabağınızdakilerin 'kaynağını' görmeniz için yeterli olacaktır.

İletişim

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
İyi günler dileriz.

Mesajınız için teşekkürler!

Lütfen daha sonra tekrar deneyin!

+90 384 219 31 30

Bizi arayın

aic@argosincappadocia.com

Bize yazın

#argosincappadocia

Bizi takip edin

Bizi takip edin
REZERVASYON