Nahita ile Anadolu’nun kalbine yolculuk…

Nahita ile Anadolu’nun kalbine yolculuk…

Nahita kendi köklerinden beslenen, coğrafyasına ve kültürel devamlılığa saygılı felsefesini, tabaklarına yansıtan bir Anadolu restoranıdır. Geçmişine bağlı kalarak geleceğe sürdürülebilir bir mutfak bırakma amacı olan Nahita, otelimizin en eşsiz konumunda bulunmaktadır.

Anadolu’nun 11 bin yıllık köklerine sahip çıkan ve tarihin en eski reçetelerine hayat veren Nahita; yağmur suyunu biriktirip, kendi tarımını yapan, atıklarını dönüştüren, ürünlerini yerel üreticilerden alan yapısıyla misafirlerine, yaşayan ve yaşatılan bir tarihin parçası olma deneyimi sunuyor.

Akşam Yemeği Menü

Nahita, kendi toprağında yetişen endemik üzümleriyle yapılan şarapları, köklü menüsü ve on beş milyon yıllık Güvercinlik Vadisi manzarası ile misafirlerini coğrafyasının izlerini taşıyan bir deneyime davet ediyor.

İlk toprak kapların yapıldığı, bakırın işlendiği, tarım ve hayvancılığın hayatın içine girdiği, sofranın kurulup beraber yemek yendiği coğrafyamızın tam kalbinde yer alan Nahita’nın mayasında insan ve Anadolu yer alıyor.

Milyonlarca yılda oluşmuş dünyanın eşsiz noktalarından biri Kapadokya’da, volkanik patlamaların bereketlendirdiği Nevşehir’in yerel ve organik ürünlerini kullanarak hazırlanan reçetelere sahip menüsüyle Nahita misafirlerini büyülüyor. Nahita; yemeği, tarihle, coğrafyayla ve kültürel mirasla tekrar ilişkilendirerek ve yaşatarak pişirme teknikleriyle ve sunumlarıyla Anadolu’yu yeniden sahipleniyor.

Nahita’nın menüsünü besleyen yaklaşık 60 kilometre çapındaki alan, Neolitik Çağ’ın en önemli yerleşimlerini kapsıyor. Toplumsal düzenin değiştiği, yaşam ve şehirleşmenin başladığı bu çağın en çarpıcı örneklerinden biri olan Kapadokya, 11 bin yıllık mirasıyla restorana köklü mirasını bırakıyor.

Geçmişten geleceğe köprü kuran Nahita; sürdürülebilir mutfak, sürdürülebilir gelecek anlayışıyla hareket ediyor. Sürdürülebilirliği Anadolu geleneklerinden ilham alarak gerçekleştiriyor. İsraf ve atığın yer almadığı Anadolu kültürünü devam ettirmeyi ilke edinen Nahita, sürdürülebilirliğe kültürel miras olarak sahipleniyor. Yağmur suyunu biriktirip kendi tarımını yapan, ürettiğini tüketen, atıklarını dönüştüren dünyaya, doğaya ve gelecek nesillere saygısını dile getiren mutfağa sahip restoranda benzersiz bir gastronomi deneyimi yaşamaya hazır olun.

İletişim

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.
İyi günler dileriz.

Mesajınız için teşekkürler!

Lütfen daha sonra tekrar deneyin!

+90 384 219 31 30

Bizi arayın

aic@argosincappadocia.com

Bize yazın

#argosincappadocia

Bizi takip edin

Bizi takip edin
REZERVASYON